Jõgeva linnas on registreeritud uus kogudus Issanda kalli ja elavakstegeva ristipuu väljatoomise auks

14.11.2014

14. augustil 2014 teeniti Jõgeva linnas, mis on Jõgeva maakonna keskus, Suur t. 24 asuvas palvetoas esimene Jumalik Liturgia. Jumalateenistust juhatas Narva ja Peipsi-äärse piiskop Laatsarus. Sel päeval pühitseb Kirik Issanda kalli ja elavakstegeva ristipuu väljatoomist. Selle püha rahvapärane nimetus on Päästja meepüha, see on ka Jumalaema Uinumise paastu algus.

Koos kõrgestipühitsetud Laatsarusega teenisid Narva piiskopkonna praost, Jumalaema Narva Ikooni kiriku esipreester Vitali Gavrilov, Mustvee Püha Nikolaose kiriku esipreester munkpreester Eelija (Sorokatõi), Nina küla Jumalaema Kaitse kiriku esipreester Vjatšeslav Dmitrijev, Lohusuu Issanda Ilmumise kiriku esipreester Aleksander Silov, Narva Ülestõusmise peakiriku vaimulikud – vanemdiakon Aleksi Smirnov ja munkdiakon Aleksi Višnevski, Nina küla Jumalaema Kaitse kiriku diakon Pjotr Mihhailov. Veepühitsust enne jumalateenistuse algust toimetas ülempreester Vitali Gavrilov.

Pärast Evangeeliumi lugemist pöördus valitsev ülemhingekarjane kokkutulnute poole piiskopisõnaga. „Täna leiab Jõgeva linnas aset ajalooline sündmus – esimest korda toimetatakse jumalateenistust ning me toome Jumalale ja Isale veretu ohvri kogu inimsoo eest,“ rõhutas valitseja Laatsarus. Ta meenutas, et apostlite näol pöördus Jeesus Kristus kõikide inimeste poole: Ma ehitan oma koguduse ja surmavalla väravad ei võida seda. Issand lõi üheainsa Kiriku – inimeste ühisuse, mida liidavad ühte Püha Vaim ja õige usk, märkis valitsev ülemhingekarjane, ja lisas: „Me vajame Kirikut, sest siin on eriline Jumala vägi ja Kristus meie seas: kus kaks või kolm on Minu nimel koos, seal olen Mina nende seas.“

13. novembril registreeriti kogudus juriidiliselt nimega Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Jõgeva Issanda Risti Väljatoomise Püha Kogudus. Koguduse esipreestriks on määratud preester Vjatšeslav Dmitrijev.

Pühakojad kaart

Kontakt

Moskva Patriarhaadi Eesti Őigeusu Kirik
Pikk 64-4, 10133 Tallinn, Eesti

Telefon: +372 641 1301
Faks: +372 641 1302
E-mail:


Üles