Tallinna Vene Muuseumis avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumi poolt ettevalmistatud näitus „Õigeusu kirikud ja kabelid Eestis“

24.03.2014

Tallinna Vene Muuseumis avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumi poolt ettevalmistatud näitus „Õigeusu kirikud ja kabelid Eestis“

Neljapäeval, 3. aprillil 2014.a. kell 16.00 Tallinna Vene Muuseumis toimub näituse „Õigeusu kirikud ja kabelid Eestis“ pidulik avamine. Oodatud on kõik huvilised. Sissepääs üritusele tasuta.

Näitus on pühendatud õigeusu sakraalarhitektuurile Eestis. Ekspositsioon sisaldab üle 100 foto õigeusu kirikutest ja kabelitest alates XVII sajandi lõpust kuni kaasajani. Rohked kirikute ajaloolised kirjeldused, arhiivimaterjalid ja arhitektuuriprojektid täiendavad fotosid, pakkudes vaatajaile haruldast võimalust tutvuda õigeusu arhitektuuri eripäradega Eestis, mis kujutab endast unikaalset erinevate kultuuride koosmõjus tekkinud ja edasi arenevat kultuurinähtust.

Arne Maasiku tööd fotode näol demonstreerivad ausat ja erapooletut pilku õigeusu kirikute olukorrale praegu. Ülesvõtetel võivad vaatajad näha heas korras ja tänapäevalgi tegutsevaid, linnapilti kaunistavaid kirikuid või katedraale, kuid ka peaaegu tervikuna hävinenud külakirikuid või nende varemeid. Seega kerkib vaataja mõtteisse küsimus õigeusu arhitektuurimälestiste homsest päevast Eestis.

Näitus on valminud Eesti Teadusfondi teadusprojekti „Õigeusu sakraalehitised Eestis“ raames kogutud materjalide põhjal. Näitusega kaasneb kõigi Eestis asuvate õigeusu sakraalehitiste fotosid ja õigeusu koguduste-kirikute ajalugu sisaldav raamat „Õigeusu kirikud, kloostrid ja kabelid Eestis“, eesti, vene ja inglise keeles. Seda raamatut on võimalik osta soodushinnaga TallinnaVene Muuseumi raamatuletist.

Näituse koostasid: Jaanus Plaat, Leele Välja
Fotod: Arne Maasik
Kujundaja: Marge Pervik-Kaal

Näitus toimub Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Kunstiakadeemia toetusel.

Näituse „Õigeusu kirikud ja kabelid Eestis“ avamine Tallinna Vene Muuseumis saab võimalikuks tänu Sihtasutus Tallinna Vene Muuseum ja Sihtasutus Juuru ja Hageri Kihelkonna Muuseumid vahelisele koostööle.

Näitus on avatud 3. aprillist kuni 4. maini 2014.a.
Tallinna Vene Muuseumi aadress: Pikk 29a, 10133 Tallinn, Eesti
Lahtiolekuaeg: 10:30-18:00
Muuseum on suletud esmaspäeviti ja teisipäeviti

Täiendav info:
(+372) 6080016, (+372) 6080017
www.vemu.ee

Lugupeetud külalised!
Ootame teid neljapäeval, 3. aprillil kell 16.00.
Tallinna Vene Muuseum /sihtasutus/

Pühakojad kaart

Kontakt

Moskva Patriarhaadi Eesti Őigeusu Kirik
Pikk 64-4, 10133 Tallinn, Eesti

Telefon: +372 641 1301
Faks: +372 641 1302
E-mail:


Üles